Aktualno¶ci
O nas
Czytelnia
Poradniki
Konkursy
Linki
Napisz do nas
Zaloguj się:
login:
hasło:

Nasi Arty¶ci
Joanna Piaskowska
Małgorzata Wrochna
Alicja Pluta
Waleria Korsak-Rab¶
Ewa Giczkowska
Adam Rymaszewski
Magdalena Lewandowska
Zdzisław Kruszyński
Julita Ja¶kiewicz-Macek
 więcej...

Doł±cz do nas!

prawa autorskie - mapa witryny
 


"W Kręgu Morza"

wystawa Stowarzyszenia Marynistów Polskich

Dyrekcja Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, ul. Meissnera 5 zaprasza 1 kwietnia 2006 r. (sobota) o godz. 14:00 na wystawę Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Oddział Warszawski, zatytułowaną "W Kręgu Morza". Galeria czynna od wtorku do piątku 16:00-19:00 i w niedzielę 10:00-14:00. W poniedziałek i w sobotę - nieczynna.

Twórcami tej wystawy jest grupa artystów, którzy ukochali morze, ukochali nasze pięćset kiliometrów brzegu morskiego wraz z jego portami, miastami, rybakami i mieszkającymi tam marynarzami, portowcami i dzielnymi Kaszubami.

Stowarzyszenie Marynistów Polskich powstało po II Wojnie Światowej w 1956 roku, aby wypełnić lukę w dokumentacji tej pięknej ziemi i morza i to malarze, fotograficy, rzeżbiarze, poeci, pisarze i historycy dostali to zadanie. Stowarzysennie propaguje tematykę morską i ekologię związaną z morzem poprzez plenery, wystawy i konkursy literacko - plastyczne.

Autorzy eksponowanych prac:
Bachanek Krystyna, Bieniek Krystyna, Borkowska Teresa Anna, Buczyńska Ewa; Dziwosz Zbigniew, Garnuszewska Antonina, Guranowska-Stolarz Krystyna, Korsak-Rabś Waleria, Kossakowska Zuzanna, Ledzińska Teresa, Maśnik Janusz, Matz Gerard, Medyńska Joanna, Nowakowska Wanda, Pełka Nadzieja, Pincel-Piotrowska Anna, Russ Stanisław, Stachera Roman, Szuwalska Maria, Tomaszewski Zenon, Truszkowski Daniel, Urbanik Leokadia, Zbrożek Filomena, Zielińska Zofia.